Bibliotēka
Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskola

Juris Visockis dāvina skolai grāmatu "Latvijas leģendas"


Grāmata “Latvijas leģendas III” pauž iedvesmas bagātus dzīvesstāstus par tādiem tautas varoņiem kā Bīskaps Alberts, Žanis Lipke, Hercs Franks, Emīlija Benjamiņa, Ita Kozakeviča, Pauls Valdens, Imants Ziedonis, Mārtiņš Freimanis.

Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš par grāmatu “Latvijas leģendas III” min: “Grāmata “Latvijas leģendas” ir par cilvēkiem, kuriem varam pateikties, ka Latvija veidojusies tieši tāda, kādu mēs to mīlam un ar kuru lepojamies.”


E-GRĀMATAS

 E-grāmatas -> Bezmaksas

Latviešu tautas pasakas Trīs vēja mezgli

Šis latviešu tautas pasaku elektroniskais krājums ir gatavots pēc 1988. gadā izdevniecības Liesma veidotā tāda paša nosaukuma izdevuma, kas toreiz kļuva par ievērojamu un visu paaudžu lasītāju iemīļotu grāmatu. Ilgu laiku šī bija viena no latviešu grāmatu plauktos sastopamākajām grāmatām, kuru daudzi to lasa joprojām. Nu šis iespaidīgais krājums ir pieejams arī mūsdienīgajā e-grāmatas formātā. E-grāmatā apkopotas teju 200 pasakas par visdažādākajām tēmām. Krājumu ievada Knuta Skujenieka ievadvārdi. Lasīt grāmatu

Fricis Bārda Zemes dēls


Friča Bārdas dzejas krājumā “Zemes dēls” atspoguļojas autora izglītotība un neparasti niansētais pasaules redzējums, kas izklāstīts ar visdziļāko empātiju pret jebkuru radīto tēlu. Viņš parāda erudīciju, atsaucoties uz kultūras vēsturi, piemēram grieķu un ebreju mitoloģiju, bet nepadarot tekstu par pašmērķīgu zināšanu izklāstu. Blakus intelektuālajai dzejas pusei stabili un droši turas emocionālā. Nevienā mirklī nezūd izjūta par autoru kā par neparasti redzīgu cilvēku, kurš niansēti izjūt un spēj aprakstīt dabas lielumu, dzīves daudznozīmīgumu un visu to sarežģīto, kas notiek cilvēkā dažādu emociju valgos; autors grāmatas garumā, it kā spēlējot lomu spēles, izvēlas ļoti dažādus skatpunktus, no kuriem tvert pasauli, dzīvību un nāvi.

Autors pauž mīlestību pret dabu un cilvēkiem, tos niansēti iegleznojot savā tekstā – krājums ir pilns ar krāsām: dzeltans, zils, zilzaļš, zaļsirms, violeti balts, zaļganpelēks, brūns un vēl, tāpēc viegli tekstu redzēt zibam acu priekšā. Lasīt grāmatu

Par bibliotēku

 Bibliotēkas darba laiks: 9.00- 15.00

Bibliotekāres : Jolanta Sirsniņa

Skolas bibliotēkas kārtības noteikumi

skatīt vairāk... //site-180742.mozfiles.com/files/180742/BIBLIOTEKAS_LIETOSANAS_NOTEIKUMI.doc

http://www.kulturaskarte.lv/lv/biblioteka/e-kaulina-lielvardes-vidusskolas-bibliotekaBibliotēkas resursi nodrošina  jaunākās speciālās literatūras dabaszinībās  (svešvalodā - enciklopēdijas, katalogi, atlasi, mācību grāmatas, izziņas literatūra). Skolēni ir nodrošināti ar mācību grāmatām un darba burtnīcām.

Skolas bibliotēkā ir pieejami datori un internets

VĒSTURES BAGĀTĪBAS

 • letonika.lv – iepazīsti Latvijas mākslas vērtības kultūras kanonā*
 • zudusilatvija.lv – atklāj Latviju senos zīmējumos un fotogrāfijās
 • kartes.lndb.lv – izpēti vēsturiskās kartes no 17. gs. sākuma līdz mūsdienām
 • nmkk.lv – iegūsti informāciju par vairāk nekā 700 000 Latvijas muzejos esošajiem priekšmetiem*

Šīs un vēl daudzas citas e-grāmatas

https://www.e-klase.lv/lv/mape/e-gramatas/bezmaksas/?cp=2


Jaunās grāmatas


skatīt vairāk....jaunākās grāmatas

Valsts e-pakalpojumi vienuviet ir pieejami www.latvija.lv sadaļā „ē!”, savukārt zemāk ir izcelti populārākie bibliotēku un kultūras e-pakalpojumi, kas publiski pieejami ikvienam interesentam:

LASĀMVIELA INTERNETĀ

 • gramatas.lndb.lv – izzini visu no klasikas līdz specifiskai nozaru literatūrai vairāk nekā 6000 grāmatās*
 • periodika.lv – izlasi, ko rakstīja 3000 avīzēs un žurnālos kaut pirms 100 gadiem*
 • news.lv – meklē mūsdienu nacionālo un reģionālo laikrakstu publikācijas*

 

PALĪGI INFORMĀCIJAS MEKLĒŠANĀ

 • lndb.lv – atrodi interesējošo Latvijas Nacionālās bibliotēkas digitālajās kolekcijās un datu bāzēs*
 • ej.uz/lnbkatalogs – pasūti elektroniski izdevumus Latvijas Nacionālajā bibliotēkā
 • laboratorija.lndb.lv – meklē personu vārdus, ģeogrāfiskos nosaukumus un organizācijas nosaukumu datu bāzē
 • ej.uz/bkatalogs – izmanto valsts nozīmes bibliotēku elektronisko kopkatalogu
 • webarhivs.lndb.lv – izskati Latvijas kultūrvēsturisko tīmekļa vietņu arhīvu*
 • PALĪGS TULKOŠANĀ

  • hugo.lv – tulko tekstus tiešsaistē no un uz angļu, krievu un latviešu valodām

   * Ar autortiesībām aizsargātie darbi pieejami Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un publiskajās bibliotēkās klātienē

 • Bibliotēka iesaka!

UNESCO Pasaules mantojuma sarakstu papildina ar 27 mantojuma vietām


skatīt vairāk: http://www.izglitiba-kultura.lv/zinas/unesco-pasaules-mantojuma-sarakstu-papildina-ar-27-mantojuma-vietam


Nedēļa kā pasakā

Nedēļa no 2. marta 6. martam Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas 1. – 4. klasēs pagāja kā pasakā. Pirmdiena sākās noslēpumaini ar kopīgu pulcēšanos un pasaku mīklu minēšanu.  Katra klase saņēma savu pasaku, kuru vajadzēja izlasīt, bet līdz nedēļas beigām vajadzēja iestudēt nelielu šīs pasakas fragmentu. Otrdien katra klase saņēma savu plakātu ar nelielu zīmējumu no kādas pasakas. Šoreiz uzdevums bija turpināt iesākto pasakas ilustrāciju.

Trešdien gaiteņa sienas rotāja skolēnu zīmētie pasaku varoņi. Kas tik te nebija redzams! Gan septiņi rūķīši un Sniegbaltīte, gan Sniega karaliene, gan Pelnrušķīte un viņas nešpetnās māsas.  Pat vecais abras taisītājs un citi pasaku varoņi greznojās skolēnu zīmējumos! Trešdiena  bija atbildīga  nopietna. Katrai klasei tika liela aploksne, kurā pasaku meistaru portreti. Uzmini nu, kas ir kas, un pieraksti, kādas pasakas ir sarakstījis  šis autors!
Bet ceturtdien joki mazi: pasaku tēlu parādē roku rokā gāja  zaķi un lapsas, Sarkangalvīte un vilks, princeses un prinči, dažādi meža zvēri un citi pasaku varoņi. Pasaku tēlu parādē piedalījās arī klašu audzinātājas: Sarkangalvīte – Zanda Ziņģe, divas Pepijas Garzeķes – Judīte Vaivode un Agita Ziediņa, vēl neizkusis sniegavīrs - Jolanta Roga un  dusmīgais vilks – Maira Dāliņa. Piektdiena pienāca ātri, tā viesa satraukumu visos dalībniekos, jo bija jāparāda pirmdien lasītās pasakas fragments.
|
1.a klase visiem iepatikās ar ķirsi, kuru atveidoja vairāki zēni. Bet daudziem no šīs klases patika tieši viesuļa lomas atveidotāji. 1.b klase - zēnu klase -, bet viņiem bija īsta princese, tieši kā no pasakas “Princese uz zirņa”.

2.a klase attēloja 7 jaukus kazlēnus un ļoti atraktīvu vilku, kuram vēderā tiek sabāzti akmeņi. 2.b klases skolēni visi bija tērpušies melnas krāsas tērpos, jo viņu uzdevums - atveidot nagu melnumus. To viņi darīja ļoti pārliecinoši.

3.a klases spēle pārliecināja, cik liela nozīme ir draudzībai (no pasakas “Draudzības spēks”). 3.b klase kopā ar čaklo dārznieku uzziedināja skaisto ežapuķi un mācīja ikvienam nebūt iedomīgam un augstprātīgam.

4.a klase un viņu Runcis zābakos mācīja, ka svarīgi ir prast novērtēt to, kas mums ir.  Bet 4.b klases Brēmenes muzikanti aicināja doties uz Brēmeni, jo grupā ir drošāk un interesantāk nekā vienam.

Pasaku nedēļas uzvedumi bija izdevušies, par to liecina skolēnu atsauksmes. Lūk, daži 4.a klases skolēnu izteikumi par pasākumu:
 • Man ļoti patika 1.a klases priekšnesums. Man nāca smiekli, par to, kā puiši tēloja viesuli. (Gustavs)
 • Man patika  plakātu zīmēšana un priekšnesumi. 2.a klasei bija ļoti pārdomāts uzvedums, un viņi piedalījās pilnīgi visi. Man pašam arī patika uzstāties. ( Kārlis)
 • Šajā nedēļā bija ļoti jautri. Man patika minēt pasaku mīklas. Kaut gan es ceturtdien nebiju skolā, es domāju, ka pārģērbties pasaku tēlos bija jautri. Man patika, ka šodien bija jāspēlē maza ludziņa. Man ļoti patika, kā uzstājās 1.b klase. (Loreta)
 • Man šajā nedēļā visvairāk patika piektdiena. Manuprāt, vislabākie priekšnesumi bija 1.b, 2.b un 2.a klasei. Arī mums iznāca parādīt  ļoti labi. Man patika gatavot mežacūkas masku. (Magdalēna)
 • Man patika, kā mēs zīmējām ilustrāciju pasakai “Sniega karaliene”. Man patika 4.b klases pasaka “Brēmenes muzikanti. (Ralfs)
 • Man  vislabāk patika šodienas priekšnesumi. Es gribētu, lai biežāk būtu tādas pasaku nedēļas. (Undīne)
  
Pasaku nedēļa pagāja nemanot, bija daudz interesantu, radošu mirkļu, palika jaukas atmiņas. Katra klase saņēma diplomus ar nominācijas nosaukumu un saldo balvu. Paldies Pasaku nedēļas organizētājām skolotājām Jolantai Rogai un Judītei Vaivodei!

Ilga Vetšteina, Sākumskolas metodiskās komisijas vadītāja


Pēc godam aizvadītas Pasaku nedēļas sākumskolas skolēni un viņu audzinātājas bija gatavi mācību darbam un jaukam pasākumam, lai tiktos ar gaidītiem viesiem  – 10. martā sākumskolā bija Atvērto durvju diena bērnudārza „Pūt, vējiņi!” darbiniekiem. Bērnudārza audzinātājas varēja vērot savus nu jau paaugušos audzēkņus darbojamies dabaszinību, matemātikas, angļu valodas u.c. stundās. Skolēni gaidīja šo tikšanos – savām bijušajām audzinātājām tika rakstītas vēstules, sarūpēti ziedi. Bija aizkustinoši vērot, kā starpbrīdī skolēni, satiekot savas audzinātājas, aprunājās un tās samīļoja. Pēc atklāto stundu vērošanas Lielvārdes vidusskolas sākumskolas skolotājas un bērnudārza audzinātājas pārrunāja stundās redzēto un nonāca pie vienotas atziņas – mēs darām kopīgu darbu, un šādas tikšanās ir noderīgas, lai nodrošinātu pēctecību mācību procesā. Paldies bērnudārza „Pūt, vējiņi!” darbiniekiem, kas savā saspringtajā darba grafikā atrada laiku, lai mūs apciemotu, un uz tikšanos rudenī!

Sarmīte Lazdiņa, Lielvārdes vidusskolas direktora vietniece izglītības darbā


Judītes Vaivodes un Sarmītes Lazdiņas foto:
4.b klases Brēmenes muzikanti un viņu atraktīvā Pepija Garzeķe (klases audzinātāja Judīte Vaivode).
2.a klases audzinātāja Jolanta Roga, kazlēni, vilks un citas pasaku būtnes.
4.a klases skolēnu matemātikas stundā izveidotās aplikācijas ar skaitļu daļām. Foto S. Lazdiņa

I

Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .